Podzimní mineralogické setkání v Ostravě 2012

14. října 2012 v 17:16 | Michal Tkáč
Nadešel podzim a to pro nás, sběratele minerálů apod., znamená hodnocení uplynulé sezóny a v neposlední řadě také nejrůznější setkání a burzy pro všechny nadšence, amatéry i profíky. Najdeme zde nejen příležitost nakoupit krásné vzorky do svých sbírek, či někomu zakoupením udělat radost, ale také prodat své přebytky, setkat se s přáteli, poznat mnoho osobností nebo vyměnit si informace.

Ne jinak tomu bylo i na letošním podzimním Mineralogickém setkání v Ostravě 2012. Osobně jsem neodolal a zakoupil jsem pár kousků do sbírky a snad i jednu raritku, ale to zjistíme až v budoucnu ;o). Setkání s novými lidmi bylo také příjemné a já pevně doufám, že do budoucna naše vstahy ještě upevníme.

Celkově ale burza, i přes svou velmi dobrou organizaci, nenabízela tolik kvalitního zboží jako tomu bylo, alespoň pro mě, před dvěma lety. Ceny také poskočily mírně nahoru a myslím, že i prodejců šperků a jiných krámů :o) přibylo. Místo nich bych raději přivítal více mušlí a ulit, které byly přítomny jen u jednoho prodejce, ale byly krásné.
Na setkání mě zaujalo množství milleritů z Paskova, které jsem nečekal. Také se objevil krásný vzorek stroncianitu ze žermanicka z lokality, která je již dávno zatopená a jedná se o historický sběr. Tomuto neodolal Ivo Vašina a už se mu jistě výjimá ve vitríně. Tím ho zdravím společně s Honzou Skypalou :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.