Něco o mně

7. ledna 2012 v 18:23 | Michal Tkáč
Jak již je slušností, měl bych se představit. Jmenuji se Michal Tkáč, narodil jsem se v půli léta roku 1988 a pocházím z města Orlová na Karvinsku, necelých 20 km od Ostravy.

Jako malý klučina jsem, snad jako každý, sbíral kde co- korunkové zátky, pivní tácky, obaly od sladkostí, odznaky, známky, pohlednice, nábojnice, papírové modely všeho, časopisy, mince a bankovky, medaile... a taky kamínky. Kamínky píšu záměrně, protože v té době jsem minerálům a horninám ani zbla nerozuměl. Všechny pro mě byly kamínky, hezké a baravné. Pamatuju si, když jsem svůj první tromlovaný kousek zeleného aventurinu nazval smithsonitem :o) Prostě krásná léta, kdy zajimavé bylo vše nevysvětlitelné a neporozuměné.


Po základní škole jsem se dostal na Střední zahradnickou školu v Ostravě. Už od mala jsem měl blízko k přírodě, proto jsem se nechal zlákat. Na škole jsem prohluboval vztah k přírodě, nečekaně hlavně k rostlinám ;o) Po úspěšné maturitě jsem měl v plánu nastoupit do zaměstnání, ale od kamarádů až po kantory jsem byl přemlouván, abych alespoň zkusil vysokou školu.

Úspěšně jsem se dostal na Palackého univerzitu v Olomouci, obor Biologie- geologie a ochrana životního prostředí. Jednalo se o učitelský program a já si po roce uvědomil, že učitelství na středních školách není mým cílem. Na druhou stranu jsem se opět setkal se svým dávným koníčkem a přicházel jsem mu na kloub i chuť. Přestoupil jsem na obor Environmentální geologie, kde jsem se soustředil jen a pouze na geologii a příbuzné obory. Bohužel přes mnoho okolností jsem byl nucen po dvou ročnících ukončit i toto studium.

A opět se rozběhl kolotoč okolností, díky kterým jsem se dostal jako učeň na Střední odbornou školu DAKOL jako obráběč kovů.

Asi to teď vypadá, že patřím mezi ty "věčné" studenty, ale opak je pravdou. Baví mě se vzdělávat. Každopádně jsem se cestou osudu opět dostal ke geologii a k mineralogii. Univerzitní osobnosti, jako doc. RNDr. Jiří Zimák, CSc., RNDr. Zdeněk Dolníček, Ph.D. a Mgr. Tomáš Lehotský, Ph.D. mi otevřeli a vysvětlili svět kamenů a hornin, ukázali zákonitosti a nabídli možnosti, které by mi byly jinak skryté. Tímto jim děkuji.

Jinak ve volném čase rád cestuji na nová místa, sportuji, chodím na procházky do přírody, fotografuji, kutím něco zajímavého v dílně nebo jen tak lebedím v posteli u filmu.

Teď už směle do práce :o)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.